A13_Pl. Naprawdę wszystko, pani Langer?

Opublikowano w wersji oryginalnej 29 grudnia 2021 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

Szanowna Pani Claudia Langer,

Od pewnego czasu wspieram Fundację Pokolenia niewielką darowizną. Dlatego od czasu do czasu wysyłała mi Pani e-maile z raportami na temat bieżącej sytuacji i działań fundacji. Poniżej cytuję ostatni z nich. Napisała w nim pani zdanie, które szczególnie mnie poruszyło: "Nasze dzieci i wnuki, za których dobro oddalibyśmy wszystko". Wiele osób powtarza to zdanie. Ale to zdanie to tylko fraza. Dlaczego nie napisze pani z determinacją "... oddamy wszystko"? Tego oczekuję od Pani jako założyciela Fundacji Pokolenia. Pani samozwańczym zadaniem jest zrobić wszystko co możliwe dla naszego młodego pokolenia.

Ma Pani rację. Nasza młodzież radzi sobie coraz gorzej. Ale nie tylko z powodu pandemii. Problem trwa od lat (stuleci, a może nawet tysiącleci?) Pandemia tylko go uwypukliła. Chodzi o brak uznania we wszystkich grupach społecznych faktu, że młodzi ludzie (dzieci i młodzież) są również pełnoprawnymi istotami ludzkimi. Z ich pełnymi obowiązkami, ale także prawami. Między innymi, mają prawo do bycia nauczanymi tylko najlepszej wiedzy, która jest obecnie dostępna dla nas wszystkich. Tradycyjna wiedza musi być odświeżana przynajmniej raz w roku. Przestarzała wiedza musi zostać usunięta ze wszystkich programów szkoleniowych i zastąpiona nową. Powinno to być wspierane przez odpowiednie prawo.

Przede wszystkim należy nauczać znormalizowanego naukowego opisu świata, w którym my, ludzie, żyjemy, ale także opisu naszej własnej natury, potrzeb i uczuć, zamiast starego, czysto materialistycznego poglądu. Zrozumienie Natury, Wszechświata wokół nas i w nas samych powinno nas ponownie zainspirować i pokazać młodemu pokoleniu sens życia.

Droga pani Langer, to nie tylko byłoby, to jest pani zadanie, aby przekazać wszystkim młodym ludziom, których prowadzicie, że mogą znaleźć blog (również jako PWA na zivilisation.goodbarber.app i wiele więcej) na mojej stronie internetowej (naturics.info) na temat nowej wiedzy. Młodzi ludzie mogą również znaleźć najnowsze informacje na swoich urządzeniach z Androidem jako aplikację: "First Global Civilisation". Praktyczny udział młodych ludzi w zadaniu przekształcania naszego (lokalnego i globalnego) społeczeństwa staje się zatem celem dla nas wszystkich, młodych i starszych, niezależnie od pokolenia.

Z nadzieją, że naprawdę zrobi Pani wszystko, co możliwe dla swojej fundacji,

Dr Piotr Jakubowski

P.S. Poniżej znajduje się tekst pani ostatniej wiadomości do mnie:

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Drodzy przyjaciele Fundacji Pokolenia,

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy możemy zastanowić się nad tym, co najważniejsze. Nasza rodzina. Naszych przyjaciołach. Naszych dzieciach i wnukach, za których dobro oddalibyśmy wszystko. Niestety, młodym ludziom nie wiedzie się najlepiej.

Reprezentatywne badanie 1000 młodych ludzi w wieku od 16 do 24 lat przeprowadzone przez Fundację Pokolenia ujawniło, że ... - co druga młoda osoba (52 procent) uważa, że ryzyko utraty zdrowia z powodu lęku lub depresji jest wyższe niż ryzyko infekcji z powodu błędów w zarządzaniu przez rząd. - 54,1 procent młodych ludzi obawia się zamknięcia kolejnych uniwersytetów lub szkół, ponieważ samotność była trudna do zniesienia w ciągu ostatniego roku. - ponad połowa młodych ludzi (52,3%) uważa, że prawa aktywistów antyszczepionkowych przeważają nad ich prawem do zdrowia, edukacji i życia społecznego.

Są to przerażające i zasmucające liczby. W końcu czy to nie młodzi ludzie powinni patrzeć w przyszłość z ufnością i zapałem? Czy ty też tak myślisz? W takim razie bylibyśmy niezmiernie wdzięczni, gdybyś nadal nas wspierał w przyszłym roku i podziękował za wspólną podróż, opinie i wsparcie, które od Ciebie otrzymujemy.

Z najlepszymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z poważaniem, Claudia Langer

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert