A6-Pl. Apel do dziennikarstwa naukowego

Opublikowano w wersji oryginalnej 9 listopada 2021 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

APEL

do dziennikarzy naukowych

Düsseldorf, 9 listopada 2021 r.

Szanowni Państwo!

Ponownie apeluję do Państwa w sprawie, która dotyczy nas wszystkich.

Najpierw ustalmy kilka faktów.

1) Fizyka jest naszym ludzkim, naukowym opisem Natury.

2) Fizyka jest podstawą wszystkich nauk przyrodniczych i technologii.

3. Zjednoczenie wszystkich możliwych gałęzi fizyki było marzeniem wielu fizyków, przede wszystkim Alberta Einsteina.

4) Ja sam byłem o tyle niezwykłym fizykiem, że poświęciłem 40 lat mojego życia na prawdziwą unifikację całej fizyki. Dziś uważam siebie bardziej za uniwersalnego filozofa niż za tradycyjnego fizyka.

5) To była kwestia czasu, ale także wytrwałości, aż ta unifikacja została zrealizowana.

6) Fakt, że to akurat ja ją osiągnąłem ma drugorzędne znaczenie. Jednak mogło to być zrealizowane tylko przez prawdziwą osobę (tj. nie przez sztuczną inteligencję lub symulację komputerową).

Po drugie: zwracam uwage na kilka referencji.

7. Rdzeń Ujednoliconej Fizyki został opublikowany w międzynarodowym czasopiśmie "Physics Essays" (trzy artykuły wprowadzające w 1990 i 1992 roku oraz podsumowująca seria siedmiu artykułów w latach 2015-2017; patrz: https://naturics.info/the-newest-publications/).

8. Ponieważ czasopismo to jest zbyt drogie dla ogółu czytelników (100$ za pojedyncze wydanie), napisałem również książkę jako podsumowanie Ujednoliconej Fizyki (2017, po angielsku: "Unified Physics; which Einstein & co. dreamed of and is finally realised now"; dostępna w Books on Demand lub na Amazon; patrz https://naturics.info/unified-physics-book-available/).

9. Dla niemieckojęzycznych czytelników napisałem również niemieckie podsumowanie Ujednoliconej Fizyki (2022, "Universale Philosophie des Lebens").

10. Moje przejście od Ujednoliconej Fizyki do Uniwersalnej Filozofii jest zaznaczone w książce z 2020 roku: "Fizyka była wczoraj, dzisiaj jest to Uniwersalna Filozofia".

11. Najważniejszą książką Filozofii Uniwersalnej jest jednak najnowsza książka: "Ja, Ty i My Wszyscy; Skąd pochodzimy i jak możemy zbudować rodzinną demokrację". (Obie książki są podlinkowane tutaj).

Po trzecie: Cel apelu.

12. Jest dla mnie jasne, że nowa fizyka fundamentalnie zmieni nie tylko całą naukę i technologię, ale także naszą kulturę i nasze współistnienie.

13 Moim zadaniem jest pomóc Ci to sobie uświadomić.

14. Twoim zadaniem byłoby uczynienie Ujednoliconej Fizyki, Ujednoliconej Nauki i jej konsekwencji dla naszej wspólnej przyszłości znanymi i zrozumiałymi dla reszty świata krok po kroku, przy użyciu wszystkich środków nowoczesnego dziennikarstwa naukowego.

15 Po co to wszystko? Trudno sobie dziś wyobrazić, jak będzie wyglądał świat dziesięć lat po "wprowadzeniu" Ujednoliconej Fizyki do naszej globalnej nauki, technologii, kultury i edukacji. Musimy jednak uczyć się na błędach przeszłości. Równanie Einsteina (E=mc²) doprowadziło do powstania niezwykle skutecznej bomby atomowej, a mimo to nie wprowadziło nowej fizyki. To dlatego Czarnobyl i Fukushima były nieuniknione; nadal nie ma funkcjonujących fizycznych podstaw dla reaktorów jądrowych; nie ma nawet definicji samej energii.

16 Dlatego naszym (moim, Twoim i ogólnie dziennikarstwa naukowego) najpilniejszym zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o Ujednoliconej Fizyce i powiązanych tematach Ujednoliconej Nauki i Filozofii Uniwersalnej tak szeroko, jak to możliwe, wśród wszystkich warstw ludności świata, tak aby żadne "złe" zastosowania nie były możliwe bez kontroli publicznej. Ponadto, ważny entuzjazm dla Natury może zostać przywrócony społeczeństwu poprzez zrozumiałe wyjaśnienie podstawowych związków w Naturze. Proszę o poważne potraktowanie tego zadania.

Naturics (od angielskiego Nature and Physics) to Ujednolicona Fizyka stosowana - innymi słowy, Naturics obejmuje wszystkie dotychczasowe i przyszłe zastosowania nowej fizyki w naukach przyrodniczych i humanistycznych, a także we wszystkich możliwych technologiach.

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert