UP28_Pl. Czym jest energia?

Opublikowano w wersji oryginalnej 22 czerwca 2023 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

Większość mediów, a tym samym większość polityków, chce nas przestraszyć, abyśmy uwierzyli, że żyjemy w czasach kryzysu energetycznego. Energia staje się coraz rzadsza, a zatem coraz droższa i wkrótce może być niedostępna dla wielu z nas. Całe to straszenie jest silnym przykładem naukowego zawłaszczania (o którym pisałem w poprzednim artykule). Media i politycy używają terminu "energia", który przywłaszczyli sobie z tradycyjnej nauki, ale żaden z nich nie potrafi nam wyjaśnić, czym tak naprawdę jest energia. Z drugiej strony, nasza ujednolicona definicja jest dość jasna i stosunkowo łatwa do zrozumienia, co podsumowują trzy poniższe punkty.

1) Podstawowa właściwość energii W:

Energia może istnieć tylko w porcjach (kwantach); (wymienianych między obiektami, wypromieniowywanych, pochłanianych, ale także tych pomyślanych).

2) Naukowa definicja energii W:

Energia każdego kwantu jest skalowaną powierzchnią A tego kwantu:

W = FfA;

gdzie stała skalowania Ff jest cyrkulacją kwantową:

Ff = stała = h/mu= h/ru2tu = ru2/tu = 1.3096*10-4 m2/s.

3) Opisowa definicja energii W:

Energia jest paliwem napędowym wszelkiej aktywności we Wszechświecie (włączając w to nasze myślenie, naszą świadomość i nasze uczucia).

[Uwaga techniczna: W Ujednoliconej Nauce musimy używać znaku W jako symbolu energii, ponieważ tradycyjnie używany znak E musi być zarezerwowany jako symbol pola elektrycznego. Pole elektryczne E nie ma równoważnej alternatywy, podczas gdy energia ma równoważną wielkość fizyczną: jest nią praca (po angielsku: work). Dlatego właśnie W jest używane jako symbol energii w naszej Ujednoliconej Nauce].

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert