UP16-Pl. Martwię się o Ciebie

Opublikowano w wersji oryginalnej 21 grudnia 2021 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

Nasza Pierwsza Globalna Cywilizacja startuje właśnie teraz. Ta dekada 2021-2030 zadecyduje o Twoim życiu. Czy żyjesz samotnie jako młoda osoba? Czy żyjesz samotnie jako osoba starsza? Czy może dioiero marzysz o życiu w pojedynkę, ponieważ jako bardzo młoda osoba jesteś zmuszony do życia z rodziną, którą wolałbyś już dziś opuścić?

Czy próbowałeś już żyć samotnie? Czy może zostałeś do tego zmuszony przez tak zwane okoliczności życia? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć: Życie w pojedynkę jest do bani. Zarówno pod względem biologicznym, jak i psychologicznym. Jeśli znasz chociaż jedną osobę, która twierdzi, że jest szczęśliwa żyjąc samotnie, to możesz być pewien, że jest on/ona kłamcą. Albo ma tak poważną traumę po poprzednim nieudanym związku, że nie ma już odwagi, by pozwolić sobie na nowe poszukiwanie szczęścia.

Nonsensem (przynajmniej z matematycznego punktu widzenia) jest nadzieja na główną nagrodę i czekanie na księżniczkę/księcia. O wiele ważniejsze jest przede wszystkim branie udziału w grze życia. Jako dobrowolna osoba żyjąca samotnie, jesteś tylko widzem w tej grze. Ale wystarczy dopuścić tylko jedną relację interpersonalną i jesteś z powrotem w grze. Oczywiście musisz być ostrożny, trzeźwy i czujny. Ale wśród innych czeka na Ciebie o wiele więcej osób. To znaczy ktoś, kto byłby skłonny wejść w bliższą relację z kimś takim jak Ty, jeśli najpierw podejmiesz wysiłek, aby pokazać się z dobrej strony. I jeśli jesteś głęboko zdeterminowany, aby pracować nad tym, aby Twoja zła strona była coraz mniej znacząca, a nawet całkowicie zniknęła tak szybko, jak to możliwe.

Bardzo dobrą radą w takich próbach budowania nowego związku jest, jak sądzę, bycie przygotowanym na dawanie znacznie więcej niż się bierze. Jeśli jesteś w stanie przeczytać ten tekst, oznacza to, że nie skończyłeś na dnie naszego społeczeństwa, bez środków do życia, bez nadziei, bezradny. Oznacza to, że wciąż masz coś do zaoferowania. Może to być tylko ludzkie ciepło, którego druga osoba pilnie potrzebuje. Ale w tak bogatym społeczeństwie, jakim są dziś Niemcy, są miliony samotnych ludzi, ludzi "bez związku", którzy również mają do dyspozycji inne "dary" niż tylko ludzkie ciepło. Duże mieszkanie, które można z kimś dzielić, to tylko jeden z przykładów takich możliwości. Ale bardzo praktyczne rzeczy w życiu, takie jak lodówki, pralki, urządzenia elektroniczne, książki i wiele innych, mogą być również dzielone w relacjach międzyludzkich.

Ogromne zmniejszenie obciążenia dla środowiska byłoby tylko efektem ubocznym. Najważniejszą rzeczą byłoby jednak nowo odnalezione znaczenie w życiu obu partnerów związku. Drugim najważniejszym efektem byłyby nowe ludzkie pary, które byłyby upoważnione i zdolne do adopcji i wychowywania wciąż licznych osieroconych dzieci. A trzecim najważniejszym efektem byłoby zmniejszenie liczby egoistów, którzy są dziś tak liczni i grożą zniszczeniem naszego społeczeństwa od wewnątrz.

Więc przestań się obrażać lub złościć. Nigdzie Cię to nie zaprowadzi. Zrób pod tym kreskę, najlepiej zaczynając od dzisiaj. To samotne życie, które prowadzisz teraz, nie musi pozostać twoim przyszłym życiem. Wyjdź na zewnątrz z otwartymi oczami, ale przede wszystkim z otwartym sercem. Może wcale nie musisz iść daleko. Wypróbuj to. Dopóki to nie zadziała. Życzę ci powodzenia. Szczęście trzeba sobie samemu stworzyć, a nie oczekiwać go od innych.

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert