UP25-Pl. 2070; Tak trzymaj, kontynuuj!

Opublikowano w wersji oryginalnej 1 grudnia 2022 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

Moja praktyczna propozycja typowego kompleksu mieszkalnego rodziny podstawowej (BaFa), którą zaproponowałem w mojej ostatniej książce ("Ja, ty i my wszyscy"), została tutaj przedstawiona z kilkoma bardziej praktycznymi szczegółami.

Celem całej reorganizacji światowej społeczności było i jest zachowanie najważniejszego dotychczasowego osiągnięcia ludzkości, a mianowicie demokracji, przed destrukcyjnymi próbami podważenia tej idei przez wszystkie poprzednie ideologie (takie jak faszyzm, komunizm czy kapitalizm). Dopiero po kilku kryzysach i katastrofach w XX wieku zdano sobie sprawę, że demokracja nie oznacza dokładnie tego, co sugeruje nazwa "demokracja". Nie każdy głos jednostki może być słyszany w tym samym czasie. Głosowanie musi być również "energetycznie skwantowane" (podobnie jak reszta Natury). Przedstawiciel każdego indywidualnego BaFa przenosi wszystkie głosy BaFa na poziom dalszej rodziny i klanu. Dopiero wtedy przedstawiciel tego klanu przenosi zbiorowy głos całego klanu na poziom dzielnic i miasta. I tylko wtedy przedstawiciele wszystkich (około 150) miast wspólnego narodu z "kolektywnym głosem" narodu mogą reprezentować go na światowym forum wszystkich (około 150) narodów, z równą wagą dla każdego narodu (który obejmuje grupę około 36 milionów ludzi). Tych 150 "narodowych" reprezentantów zna się osobiście. I tylko oni reprezentują wszystkie głosy ludzkości. Jeśli jeden z nich nie zachowuje się demokratycznie, jest to natychmiast widoczne dla wszystkich pozostałych. Tylko w tej skwantowanej demokracji rodzinnej, zorganizowanej na bazie ludzkich rodzin, wszyscy razem możemy mieć nadzieję, że pomoże nam ona rozwiązać ogromne problemy środowiskowe, które wciąż przed nami stoją.

Wyobraźmy sobie rok 2070: co moglibyśmy do tego czasu osiągnąć, gdybyśmy już dziś zaczęli reorganizować naszą globalną społeczność. Jeśli jednak poczekamy jeszcze kilka dekad, stracimy naszą ostatnią szansę na uratowanie się przed wyginięciem. Zamiast tego postawimy się na czele Gatunków, które opuszczą Ziemię.

Zobacz też Dodatek B do mojej najnowszej książki "Formuła Wszechświata 2.0".

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert