A16-Pl. Moje drugie pytanie dotyczące Roku Nauki 2022

Opublikowano w wersji oryginalnej 26 stycznia 2022 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

Moje drugie pytanie dotyczące Roku Nauki 2022, zadane 26 stycznia 2022 r., brzmi:

"Dlaczego Wenus (najwyraźniej) tańczy wokół Słońca z okresem 247 lat? Pokazuje to animacja ruchów planet".

Dodałem następujące komentarze jako dodatkowe informacje do pytania:

Prawidłowo użyta animacja ruchów planet w Układzie Słonecznym pokazuje ten pozorny ruch. Ale dlaczego właśnie z okresem 247 lat, który jest podobny do okresu orbitalnego małego Plutona wokół Słońca? Czy jest na to jakieś wiarygodne wytłumaczenie?

Zdanie z mojego artykułu na tej stronie:

"Te 247 obrazów Wenus zbierających się rok po roku jako pojedyncze "perły", aby uformować "sznur pereł" na niebie nigdy nie przestaje robić na mnie wrażenia. Takie zachowanie prawdopodobnie nie może być wyjaśnione żadną inną ideą niż istnienie masy ciemnego towarzysza. Odpowiednio wykorzystana animacja może, jak właśnie widzieliśmy, opowiedzieć imponującą historię nawet bez użycia jakichkolwiek sond kosmicznych."

Zdanie z mojego artykułu w czasopiśmie "Physics Essays" (2016)

"Konsekwencje unifikacji w fizyce. Część 4: Wenusocentryczny Układ Słoneczny":

"Idea Układu Słonecznego skoncentrowanego na Wenus jest gotowa do szerokiego zastosowania we wszystkich badaniach naukowych."

W przeciwieństwie do pierwszego pytania (z wczoraj), które nie zostało dopuszczone, to drugie pytanie zostało dopuszczone z moderacją. Moderator znacznie ograniczył moje dodatkowe informacje. To, co pozostało, można zobaczyć poniżej. To, czy sam nacisnąłem "Anonim", czy też zostałem "zanonimizowany" w moderacji, nie jest być może tak ważne.

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert