BV4_Pl. Obserwuj zmiany klimatu na żywo

Opublikowano w wersji oryginalnej 27 listopada 2021 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

(Propozycja obserwacji nr 4 - dla nas wszystkich! Nawet bez wcześniejszej edukacji naukowej)

Ochrona klimatu jest obecnie na ustach wszystkich. Powtórzę się tutaj krótko: Ochrona klimatu to naukowy nonsens. Powody tego można znaleźć w innych postach tego blogu, na mojej stronie internetowej i w moich książkach.

Jednak obecnie - pod względem historii ewolucji (lub cywilizacji) - osiągnęliśmy punkt, w którym możemy osobiście podjąć obserwację obecnych zmian klimatycznych. Niezależnie od tego, czy tak jak ja, urodziłeś się w zimnych latach po II wojnie światowej, w niezwykle ciepłych ostatnich latach XX wieku, czy nawet później, od tej zimy 2021/2022 wszyscy możemy sami obserwować, jak z roku na rok robi się coraz zimniej. Nie potrzebujemy do tego żadnego szkolenia naukowego, z wyjątkiem możliwości wywołania aplikacji pogodowej na naszych telefonach komórkowych. Lub, jeśli jesteś staroświecki, możesz po prostu od czasu do czasu wyjrzeć przez okno. Wtedy, przy odrobinie cierpliwości, dowiemy się, że gorące okresy z ostatnich dwóch lub trzech dekad stają się coraz rzadsze i krótsze. I odwrotnie, okresy zimna stają się coraz częstsze i dłuższe.

Nie, w żadnym wypadku nie naśmiewam się ze wszystkich aktywistów klimatycznych. Chcę tylko wyjaśnić pewne rzeczy. Powtarzam pierwszy akapit mojej książki "Unified Science about Me, You, and All of Us": "Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby umożliwić naszą dalszą ewolucję i dalszą ewolucję jak największej liczby innych Gatunków, Rodzajów i Rodzin żywych istot. Postrzegam to jako cel naszego życia. I mam wielką nadzieję, że nie jestem sam na tym świecie". Kończę przedmowę do tej książki następującym akapitem: "Podsumujmy więc. Najważniejszym i najpilniejszym zadaniem XXI wieku jest restrukturyzacja globalnej społeczności. W tym celu pokażę ci, dlaczego należysz do pierwszego pokolenia nowej Globalnej Cywilizacji. Ponadto pokażę ci, w jaki sposób nowa, zunifikowana nauka może dokonać pewnych wiarygodnych stwierdzeń na temat naturalnego rozwoju nie tylko naszej własnej ewolucji, ale także globalnego klimatu. Przygotowanie światowej społeczności na dalsze naturalne zmiany klimatyczne będzie drugim zadaniem tego stulecia. Przekonamy się również, że naszym trzecim najważniejszym zadaniem jest uratowanie przed nami, ludźmi, środowiska, bez którego ludzkość nie może przetrwać".

Jak widać, jestem cholernie poważny, jeśli chodzi o lepszy świat dla nas wszystkich. Apeluję więc do Was: przyłączcie się, obserwujcie zmiany klimatu na żywo (nawet jeśli zajmie to kilka lat, bo klimat to nie pogoda). Bez względu na to, gdzie jesteś na wakacjach lub po prostu odwiedzasz kogoś, zapytaj miejscowych o wydarzenia związane z klimatem z ostatnich kilku dekad i ostatnich dwóch lub trzech lat. Czy trend już się wyraźnie odwrócił? I zawsze pamiętaj: globalny klimat wpływa na cały świat w tym samym czasie. Zimno w alpejskiej dolinie może nadal występować w tym samym czasie, co fala upałów w Meksyku. Ale generalnie rzecz biorąc, ogólny trend już się odwrócił w kierunku globalnego ochłodzenia. Jestem o tym przekonany. Mogę również zapewnić, że na przykład luty 2027 roku będzie wyjątkowo zimny (w porównaniu do wszystkich miesięcy zimowych, których do tej pory osobiście doświadczyłeś). Mój model klimatyczny przepływów energii kosmicznej wyraźnie to przewiduje (między innymi).

I ostatnia uwaga. Nie dajcie się też wyprowadzić z równowagi ludziom "życzącym śmierci" lodowcom. Lodowce nie umierają. Tylko lód lodowców zachowuje się naturalnie, dostosowując się do warunków zewnętrznych w ich regionie. Woda (również w postaci zamrożonej jako lód) ma największą pojemność cieplną ze wszystkich naturalnych substancji. Oznacza to, że potrzeba najwięcej energii (lub ciepła), aby stopić kilogram lodu w porównaniu z kilogramem jakiejkolwiek innej substancji. Ale jest też odwrotnie. Gdy lód wodny jest "gotowy" do stopienia, najdłużej trwa jego ponowne schłodzenie i zatrzymanie topnienia. Nie powinno też dziwić, że lodowce leżące na wulkanach (takich jak na Islandii, Grenlandii i innych miejscach) również zachowują się "nietypowo". Ale jak wszyscy wiemy, meteorolodzy nie są geologami. Cóż, tak. Dla każdego coś innego (można by pomyśleć). A więc do dzieła.

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert