UP12-Pl. Pożądana administracja światowa

Opublikowano w wersji oryginalnej 19 listopada 2021 r. przez P. Jakubowskiego na stronie internetowej Naturics.

(Cytat z książki Piotra Jakubowskiego: "Ich, Du, und Wir Alle"; s. 257; bezpośrednio w książce można przeczytać, jak należy rozumieć i realizować poszczególne propozycje).

C3. Administracja światowa

W czasach kryzysu ekologicznego, kryzysu koronawirusa i kryzysu ludzkości (takiego jak ten w Afganistanie) powinniśmy przede wszystkim zadbać o przezwyciężenie naszych traum, zarówno kosmicznych, jak i społecznych, które opisaliśmy wcześniej w tym dodatku. Aby jednak książka ta nie zakończyła się, jak wiele innych przed nią, jedynie ośmieleniem, które nie skłoni żadnego z czytelników do osobistej reakcji, podaję poniżej listę najpilniejszych praktycznych zadań, które nasza światowa społeczność jutra i pojutrza musi wykonać. Jest to oczywiście mój subiektywny wybór zadań. Byłoby jednak miło i pożytecznie, gdybyś Ty, Czytelniku, mógł również wyrazić swoją opinię lub ją uzupełnić, komentując na mojej stronie internetowej (www.naturics.info). Młodzi ludzie, którzy za 50 czy 60 lat będą musieli udźwignąć ciężar tych zadań, to nasze wnuki. To w ich imieniu musimy już dziś myśleć i działać.

Poprzedni dodatek zakończyliśmy następującym zdaniem: Jednym z naszych najpilniejszych zadań jest przejście od idei światowego rządzenia do idei światowej administracji. Musimy zdać sobie sprawę, że świat nie jest naszą własnością. Został nam jedynie oddany pod opiekę. Każde następne pokolenie ma równe prawo do życia na Ziemi z pełną godnością, a nie tylko jako ekipa sprzątająca po naszym pokoleniu samolubnych ludzi. Co więc musimy zrobić, zanim opuścimy ten świat?

Oto moje średnioterminowe propozycje.

1. Ziemia należy do nas wszystkich

2. Powietrze i woda należą do nas wszystkich.

3. Ląd należy do nas wszystkich.

4. Prawa wyborcze dla wszystkich obywateli.

5. Prawa mieszkaniowe dla wszystkich.

6. Żywność dla wszystkich.

7. Koniec z prywatnymi bankami.

8. Koniec wojen.

9. Nowe struktury sądownicze, wykonawcze i partyjne.

10. Koniec z prywatną bronią.

11. Fabryki pozostają w krajach zamieszkania właścicieli.

12. Koniec ze śmieciami.

13. Koniec z rolnictwem fabrycznym.

14. Koniec z anonimowością w Internecie.

C4. Środki natychmiastowe

Na koniec wymieniamy natychmiastowe środki organizacyjne dla świata niedalekiej przyszłości, które wydają się niezbędne z perspektywy Ujednoliconej Nauki i które muszą zostać wdrożone w trybie pilnym, tj. natychmiast. Po pierwsze, musimy założyć, że Niemcy (i Polska), jako kraje modelowe w rozwoju demokracji rodzinnej, muszą przyjąć pionierską rolę. Jednocześnie jednak należy podjąć wysiłki, aby jak najszybciej zrealizować tę ideę na całym świecie.

15 Wszyscy ludzie są równi.

16. Bezpłatna edukacja dla wszystkich.

17. Zdrowe życie dla wszystkich.

18. Równe pieniądze dla równych ludzi.

19. Niszczenie środowiska jest przestępstwem.

20. Raje podatkowe są przestępstwem.

21. Zawody opiekuńcze muszą stać się atrakcyjne.

22. Zawody edukacyjne muszą stać się atrakcyjne.

23. Żadnych starych materiałów dydaktycznych w szkołach.

24. Uniwersalna Filozofia zamiast tradycyjnej fizyki.

25. Koniec z nękaniem innych (mobingiem).

Jeśli masz własne sugestie i pomysły dotyczące restrukturyzacji naszej globalnej społeczności, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji online. Nie mamy zbyt wiele czasu do rozdania. A zatem, do zobaczenia wkrótce.

Schreib einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert